Rozmiar: 12800 bajtów

Informacje dla pacjentów


Pacjenci znajdą w tym serwisie wiele informacji na temat najczęstszych schorzeń ortopedycznych, sposobów ich leczenia oraz ewentualnych możliwych powikłań, czy sposobów rehabilitacji. Autor jest lekarzem ortopedą zajmującym się leczeniem zarówno operacyjnym jak i zachowawczym schorzeń narządu ruchu. W tym serwisie można znaleźć informacje na temat endoprotezoplastyki stawu biodrowego czy endoprotezoplastyki stawu kolanowego- znaleźć tu można wiadomości o rodzajach stosowanych endoprotez, zasadach leczenia operacyjnego, rehabilitacji po leczeniu.
Poza endoprotezoplastyką autor zajmuje się także leczeniem schorzeń kręgosłupa jak: dyskopatii czy stenozy kanału kręgowego, skolioz i wielu innych. W leczeniu stawu kolanowego do najczęstszych zabiegów należą artroskopie tego stawu czy rekonstrukcje więzadeł krzyżowych. W leczeniu schorzeń stopy do najczęstszych należą problemy palucha koślawego ( haluks, halluks, hallux) ale także różne zespoły pourazowe stawu skokowego.
Zabiegi operacyjne mogą być wykonywane odpłatnie lub NIEODPŁATNIE W RAMACH UBEZPIECZENIA NFZ. Zabiegi wykonywane są w Klinice Promienistej w Poznaniu. Należy tu nadmienić że nie ma w tej chwili rejonizacji do tego typu zabiegów, tak że chorzy mogą się zgłaszać na leczenie praktycznie z całej Polski.
Na tych stronach znaleźć można także informacje na temat anatomii stawów oraz schorzeń leczonych zazwyczaj zachowawczo. Strona jest na bieżąco aktualizowana- jeśli więc nie znalazłeś potrzebnych informacji w chwili obecnej- to zajrzyj tu później.
Jeżeli jesteś zainteresowany leczeniem zachowawczym lub operacyjnym narządu ruchu- zapraszam do gabinetu na wizytę.
Jeżeli masz jakieś uwagi lub pytania naciśnij przycisk kontakt.
Jeżeli na stronach tego serwisu nie znajdziesz potrzebnych informacji polecam liczne linki do stron ortopedycznych zarówno polskich jak i anglojęzycznych.

strona główna